Policjant z Mazura został kadrowiczem

Marcin Mąka z Pisza wziął udział w zgrupowaniu piłkarskiej Reprezentacji Polski Policjantów. Trenerzy wyłonili trzon kadry na zagraniczne turnieje w Bośni i Hercegowinie oraz Holandii.

Policjanci i policjantki z całej Polski wzięli udział w selekcji do piłkarskiej kadry Polski. W gronie zawodników, którym przyglądali się szkoleniowcy był Marcin Mąka, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Piszu, który na co dzień występuje w Mazurze Pisz. Był jedynym policjantem z naszego województwa na zgrupowaniu odbywającym się w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój.

Obóz trwał pięć dni, a uczestnicy walczyli o miejsca w reprezentacji na najważniejsze w tym sezonie turnieje międzynarodowe. Przed męską kadrą występy w XVI Mistrzostw Świata WISPA – Sarejewo 2016 oraz w 34. Światowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii, który ma rangę halowych Mistrzostw Europy.

13115649_1717467815136787_1980492986_n (1)

Marcin Mąka, który w Mazurze występuje na pozycji napastnika, a w tym sezonie ligowym ma na koncie kilka goli, zrobił na trenerach kadry dobre wrażenie. Cieniem na jego udział w obozie rzuciła się jednak kontuzja, która wyeliminuje go z gry przez około cztery tygodnie.

– Doznałem urazu na ostatnim treningu, tuż przed samym wyjazdem. Muszę pauzować przez miesiąc – mówi Marcin Mąka. – Mam nadzieję, że po kontuzji szybko wrócę do formy, bo pod koniec maja mamy ważny turniej w Gdyni. Otrzymałem powołanie i będę mógł potwierdzić, że zasługuję na grę w kadrze.

Udział w zgrupowaniu kadry policjantów był dla piszanina ciekawą przygodą. Policjanci mieli do dyspozycji obiekty w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój. Sprawdzianem formy był turniej towarzyski. Honorowym trenerem Reprezentacji Polskiej Policji jest Andrzej Strejlau, który spotkał się ze sztabem szkoleniowym kadry i zawodnikami.