Alkohol i prędkość to zguba kierowców

Aż czterem kierowcom odebrano prawo jazdy podczas weekendu na drogach powiatu piskiego. Trzej mężczyźni kierowali pod wpływem alkoholu, a czwarty podczas kontroli prędkości w Snopkach miał na liczniku aż 128km/h.

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał niechlubny rekordzista, zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę przez piskich policjantów. To jeden z trzech nietrzeźwych kierowców, którzy w weekend stracili prawo jazdy na drogach powiatu piskiego za jazdę na „podwójnym gazie”. Mieszkaniec gminy Biała Piska został skontrolowany w Piszu przy ul. Czerniewskiego. Jechał hondą civic.

Problemy przez alkohol mają także kierowca ciągnika zatrzymany w Drygałach, który wydmuchał nieco ponad 0,5 promila, a także mieszkaniec Warszawy, wskazany do kontroli przez innych kierowców. 47-latek jechał z Jeży w kierunku Pisza całą szerokością jezdni.

– Wstępne badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kierującemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. 47-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji.

Na okres trzech miesięcy prawo jazdy stracił 23-letni mieszkaniec Warszawy, który wpadł podczas kontroli drogowej w Snopkach. Prowadzone przez niego mitsubishi mknęło przez wieś z prędkością 128 km/h. Dodatkowo 23-latek został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.