Dogrywka w Powiatowym Konkursie o Żołnierzach Wyklętych

 

Cykliczną imprezą został Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych organizowany przez Niepubliczne Gimnazjum w Piszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. W poniedziałek odbyła się druga edycja zmagań.

Uczniowie kilku szkół gimnazjalnych wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Zagadnienia dotyczyły losów żołnierzy drugiej konspiracji. Pomysłodawczynią konkursu jest Mariola Mierkowska, nauczycielka Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu.

Zwyciężyła Patrycja Kuźmicka, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce. W dogrywce wyłoniono zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. W dodatkowej rywalizacji minimalnie lepszy okazał się Wojciech Gulan z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu, który o 0,5 punktu pokonał Paulinę Kuźmicką z ZSP w Dąbrówce.

20160321_091826

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz płyty CD z materiałami edukacyjnymi. Nagrody ufundowali ZDZ w Białymstoku, a także poseł Jerzy Wojciech Małecki i Marek Jankowski, właściciela Zakładu Produkcji Drzewnej Panbah w Trzonkach. Upominki dla wszystkich uczniów przekazał dr Waldemar Brenda, naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie.