Program 500+, ale nie tylko

Zobacz galerię
6 zdjęć
Program 500+, ale nie tylko

Program 500+, ale nie tylko

Program 500+, ale nie tylko

Program 500+, ale nie tylko

Program 500+, ale nie tylko

Program 500+, ale nie tylko

W poniedziałkowy wieczór w Piskim Domu Kultury odbyło się spotkanie parlamentarzystów oraz wojewody warmińsko – mazurskiego z mieszkańcami naszego powiatu. Wśród tematów dotyczących wprowadzanych właśnie ważnych zmian w skali kraju nie zabrakło też tematów z lokalnego podwórka.

Spotkanie jako cykl “Rozmów o Polsce” zainicjował piski poseł Jerzy Małecki. Oprócz gospodarza z mieszkańcami i samorządowcami powiatu piskiego spotkała się senator Małgorzata Kopiczko, Artur Chojecki i poseł Wojciech Kossakowski.

Jak można się było domyślić na samym początku reprezentanci partii rządzącej skupili się na najważniejszych ustawach wprowadzanych właśnie w życie. Zarówno Jerzy Małecki jak i pani senator niemal na gorąco przybliżyli najważniejsze ustawy, które wkrótce wejdą w życie, czyli 500+ oraz ustawę o ziemi. Na pytania o 500+ odpowiadał również Artur Chojecki , który do Pisza z lekkim opóźnieniem przyjechał wprost ze spotkania z Beatą Szydło. Premier rządu w tej sprawie spotkała się dziś z wojewodami i prezydentami największych miast.

Oprócz tematów dotyczących aktualnie wprowadzanych zmian nie zabrakło również dyskusji poruszających problemy lokalne. Do wojewody i parlamentarzystów zwrócili się wędkarze prosząc o wsparcie i zwrócenie uwagi na wyrybianie się mazurskich jezior, co osłabia znacznie wartości turystyczne, a przez to ogranicza rozwój regionu. Mieszkańcy pytali również o powrót kolei do Orzysza oraz ekrany dźwiękochłonne w Gaudynkach.