Olimpijskie kółka kręcą dzieci

Blisko 100 prac plastycznych trafiło pod ocenę jury konkursu „Sport w wyobraźni ucznia – Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro”. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch grupach wiekowych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Sport w wyobraźni ucznia”. Zadaniem uczestników było przygotowanie prac plastycznych na temat zbliżających się letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych.

– Łącznie nadesłano około 100 prac, a zaznaczyliśmy w regulaminie, że wstępna selekcja ma być wykonana w szkołach – mówi Anna Paprota, nauczycielka SP 1 Pisz, która koordynuje konkurs. – Do rozstrzygnięcia powołaliśmy sześcioosobową komisję. Każdy z członków mógł przyznać prezentowanej pracy od 1 do 10 punktów. W przypadku zwycięzców komisja była niemal jednogłośna, a najlepsze prace otrzymała po ponad 50 punktów.

W obu kategoriach przyznano dwie pierwsze nagrody. W młodszej zwyciężyli Katarzyna Łazarczyk z klasy III SP 1 w Piszu oraz Izabela Pieloch, II-klasistka z SP Liski. W starszej taką samą liczbę punktów uzyskały prace uczniów SP 1 Pisz, Patrycji Marchewki i Szymona Dębka. Wśród laureatów i wyróżnionych nie brakuje uczniów, którzy nagradzani byli przy okazji konkursów związanych z olimpiadami w Soczi oraz Londynie.

Prace plastyczne były przygotowane różnymi technikami. Dzieci starały się zilustrować rywalizację na olimpijskich arenach. Na wielu motywem przewodnik były koła olimpijskie, ale nie brakowało także logotypów olimpiady w Brazylii.

Teraz w SP 1 w Piszu przygotowana zostanie wystawa pokonkursowa. Prace będzie można oglądać także w Starostwie Powiatowym w Piszu, które jest współorganizatorem. Laureaci i wyróżnienie otrzymają medale oraz pamiątkowe nagrody. Wręczenie odbędzie się podczas imprezy sportowej w Piszu w najbliższych tygodniach.

Zwycięzcy:
Kat. kl. I-III
1. Katarzyna Łazarczyk, Izabela Pieloch
2. Kacper Lipiński
3. Natalia Wojciechowska
4. Krzysztof Dębek
5. Kacper Taperek, Olaf Taperek
Wyróżnienia: Natalia Majewska, Alicja Sawicka, Oliwia Maciejewska
Kat. kl. IV-VI
1. Patrycja Marchewka, Szymon Dębek
2. Aleksandra Charubin
3. Daria Chełchowska, Kacper Rodziewicz
4. Kacper Poreda
5. Albert Pieloch, Aleksandra Skowrońska
Wyróżnienia: Katarzyna Pieloch, Irena Czajka, Alicja Nestorowicz, Bartosz Lipiński