Mają pociąg do biegania

Wielu biegaczy z naszego regionu zakończyło miniony rok startem w III Biegu Sylwestrowym w Kruklinie koło Orzysza. Na podium open stanęli Ewelina Sobolewska z Orzysza i Leszek Stelwach z Pisza, a Klub Morsów w Piszu został nagrodzony za najciekawsze przebranie drużyny.

Na trasie o długości nieco ponad 8 km rywalizowali uczestnicy III Biegu Sylwestrowego w Kruklinie koło Giżycka. Start w ostatniej imprezie biegowej w regionie w minionym roku zaplanowało wielu zawodników z naszego regionu. Na starcie nie zabrakło także turystów, którzy na Mazurach spędzili święta i przywitali Nowy Rok.

Zawodnicy z naszego powiatu znaleźli się wśród najlepszych biegaczy, którzy nadawali tempo rywalizacji. Na 2. miejscu linię mety minął Leszek Stelwach. Piszanin przegrał tylko z młodszym o 30 lat Szymonem Gwardjakiem z Lidzbarka Warmińskiego. Pokonał dystans w czasie 27,31, a do zwycięzcy stracił 40 sekund. Na drugim stopniu podium w kategorii wiekowe 30-39 lat stanął Łukasz Duchnowski, zawodnik orzyskich Śniardw. W klasyfikacji open reprezentant 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zajął 7. miejsce.

Ostatni start w roku 2015 do bardzo udanych zaliczy Ewelina Sobolewska z Orzysza, która okazała się najszybszą zawodniczką III Biegu Sylwestrowego. Zwyciężczyni rywalizacji pań uzyskała czas 34,44.

Świąteczno-noworoczny czas biegu w Kruklinie sprzyja dobrej zabawie. Na mecie każdy otrzymuje małą butelkę szampana do wzniesienia toastu, a organizatorzy namawiają uczestników do startu w kolorowych przebraniach. W tym roku ciekawym pomysłem popisali się członkowie Klubu Morsów w Piszu. 15 biegaczy stworzyło pociąg. Lokomotywę poprowadził Robert Bikowski z Szerokiego Boru Piskiego, a każdy kolejny zawodnik był wagonikiem. Piszanie otrzymali pierwszą nagrodę dla najciekawiej przebranej drużyny.

Mirosław Hańczyc z Szerokiego Boru Piskiego sięgnął na Koronę Półmaratonów Polskich 2015. Zaliczył w ciągu kilku miesięcy pięć startów na dystansie 21,1 km. Sezon rozpoczął w marcu na trasie 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Następnie ukończył rywalizację w 3. PKO Półmaratonie Białystok, Półmaratonie Phillips w Pile, 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim oraz XI Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie w Kościanie. Zawodnik, który legitymuje się ukończeniem pięciu określonych regulaminem startów w ciągu jednego roku kalendarzowego może ubiegać się o przyznanie specjalnego odznaczenia, wydawanego przez Polskie Stowarzyszenie Biegów i Wojskowy Klub Biegacza „Meta” w Lublińcu.