Weekend na drogach

W trakcie minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, doszło do kilku kolizji drogowych spowodowanych niedostosowaniem przez kierowców prędkości do warunków drogowych.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach było przyczyną kilku kolizji, do których doszło na drogach powiatu piskiego w miniony weekend. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w piątek (25 listopada br.) w okolicach miejscowości Wielki Las w gminie Pisz. Kierująca pojazdem marki BMW, na prostym odcinku drogi, wpadła w poślizg, straciła panowanie nad autem i zjechała z drogi do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Kierująca jechała sama. Na szczęście kobiecie nic się nie stało.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (27 listopada br.) po północy na trasie Drygały – Bemowo Piskie w gminie Biała Piska. Kierująca pojazdem marki Toyota także zakończyła swoją jazdę w przydrożnym rowie. Powodem było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych w wyniku czego samochód wpadł w poślizg i zjechał z drogi. Kierująca jechała sama. Zabrana została do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń.

W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali też 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w sobotę (26 listopada br.) po godz. 17.00 na ulicach Pisza. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli drogowej motorower marki Romet. Kierował nim 46-letni mieszkaniec piskiej gminy, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy kierujący to 54-letni mieszkaniec Pisza jadący samochodem marki Ford Galaxy. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (27 listopada br.) po godz. 9.00 w Piszu. Ten kierowca miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Zaledwie kilka minut później na terenie gminy Biała Piska policyjny patrol skontrolował samochód marki Audi A4. Kierował nim 48-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości tego kierowcy wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym kierującym, za popełnione przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Konsekwencje, za naruszenie przepisów ruchu drogowego, poniesie też motorowerzysta zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę na terenie gminy Pisz. Pojazdem tym jechał 22-letni mężczyzna, który nie posiadał wymaganych uprawnień. Jest to wykroczenie, za które grozi kara grzywny w wymiarze od 1500 zł do 30 000 zł. Do tego sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do warunków drogowych.