Długi weekend – Wypadek na jeziorze Bełdany i nietrzeźwi kierowcy

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na jeziorze Bełdany. Łódź motorowa uderzyła tam w łódź żaglową. Dwie osoby z żaglówki trafiły do szpitala.

W sobotę (18 czerwca br.) przed godz. 11.00 na jeziorze Bełdany, w okolicach miejscowości Kamień, gm. Ruciane – Nida, doszło do zderzenia dwóch łodzi. Łódź motorowa uderzyła tam w łódź żaglową. Z ustaleń policjantów wynika, że sternik motorówki najprawdopodobniej nie zauważył płynącej z lewej strony żaglówki i doszło do zderzenia. W wypadku tym ucierpiał 46-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego stojący za sterami łodzi żaglowej oraz pasażerka. Oboje zabrani zostali do szpitala z podejrzeniem urazu głowy Sternikiem łodzi motorowej był 52-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Obaj sternicy byli trzeźwi.
Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku. Apelują też do wszystkich korzystających z uroków naszych jezior o zachowanie zdrowego rozsądku na wodzie.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu piskiego podczas długiego weekendu

Pomimo policyjnych apeli na drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę będąc po działaniem alkoholu. W trakcie minionego długiego weekendu funkcjonariusze, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali aż 9 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich było pięciu jadących samochodami, dwóch motorowerzystów i dwóch rowerzystów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego kierujący pojazdem marki BMW. Został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (17 czerwca br.) po godz. 1.00 na ulicach Pisza. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Okazało się bowiem, że kierowca ten ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Oznacza to, że grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca pojazdu marki Hyundai zatrzymany do kontroli drogowej przez dzielnicowych z Orzysza po obywatelskim zgłoszeniu. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (19 czerwca br.) przed godz. 14.00. Zgłaszający poinformował, że samochód ten jedzie całą szerokością drogi. Za kierownicą hyundaia siedział 63-letni mieszkaniec powiatu monieckiego.

Inny kierowca, zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, to 32-letni mieszkaniec Pisza kierujący pojazdem marki BMW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę przed północą na terenie gminy Ruciane – Nida. Mężczyzna ten miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wśród nietrzeźwych kierujących była też 30-letnia mieszkanka gminy Biała Piska kierująca pojazdem marki Fiat. Została zatrzymana do kontroli drogowej w sobotę (18 czerwca br,) przed godz. 9.00 na trasie Drygały – Bemowo Piskie. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych motorowerzystów. Jeden z nich to 47-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida, a drugi to 39-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, Każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wysokimi mandatami ukarani zostali przez policjantów dwaj rowerzyści, którzy jechali jednośladami będąc pod działaniem alkoholu. Był to 37-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy, który miła blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Mandat w kwocie 2500 zł otrzymał 31-letni rowerzysta z Rucianego- Nidy, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.