60 mandatów za prędkość – weekend piskich drogach

W miniony weekendu policjanci piskiej drogówki nałożyli aż 60 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierowców. Zatrzymali też trzy prawa jazdy za szybkość.

Piękna pogoda w miniony weekend sprawiła, że niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegali przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W efekcie policjanci piskiej drogówki nałożyli aż 60 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Rekordzistą był 26-latek, który w niedzielę (12 czerwca br.) na trasie Pisz- Biała Piska przekroczył prędkość o 96 km/h. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Podczas minionego weekendu trzech kierowców straciło prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Pierwszy kierowca w sobotę (11 czerwca br.) po godz. 8.00 jechał przez miejscowość Mikosze, w gminie Orzysz, z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Pojazdem marki Toyota kierował 27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy, a do tego ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Tego samego dnia także w Mikoszach po godz. 13.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 48-letni mieszkaniec Olsztyna. Przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał na liczniku 105 km/h. Kierowca ten odmówił przyjęcia mandatu karnego. Oznacza to, że sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

Trzeci kierowca, który stracił prawo jazdy, zatrzymany został do kontroli drogowej w niedzielę po godz. 7.00 w Jeglinie. W miejscowości tej obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Tymczasem kierowca pojazdu marki Volkswagen miał na liczniku 94 km/h. On także stracił uprawnienia do kierowania, a do tego ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

W trakcie minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 21.00 w miejscowości Grzegorze, gm. Orzysz. Był to 17-letni motorowerzysta, którego badanie stanu trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat.

Dwóch pozostałych nietrzeźwych to rowerzyści. Jeden z nich to 51-latek, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi mężczyzna jadący rowerem to 35-latek, którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie obaj rowerzyści ukarani zostali przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 2500 zł.