Dwie osoby ranne w czołowym zderzeniu osobówek

W czwartek w miejscowości Sulimy w gminie Biała Piska, zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Kierowcy obu aut zabrani zostali do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

W czwartek po godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 667 w okolicach miejscowości Sulimy, w gminie Biała Piska, doszło do wypadku drogowego. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Volvo. Kierowca volkswagena to 74-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który podróżował sam. Za kierownicą volvo siedział 41-letni mieszkaniec Pisza. Ten mężczyzna także jechał bez pasażerów. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zabrani zostali do szpitala. Jeden z nich przetransportowany został śmigłowcem. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, który miał prawie 2 promile

Nietrzeźwych kierujących zwykle eliminują z ruchu drogowego policjanci. Zdarza się jednak, że to inni kierowcy zatrzymują tych, którzy są nieodpowiedzialni i wsiadają za kierownicę pod działaniem alkoholu.

W środę (8 czerwca br.) przed godz. 16.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że zatrzymał nietrzeźwego kierującego i zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Policjanci natychmiast pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska, gdzie doszło do obywatelskiego zatrzymania.

Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę zgłaszającego interwencję oraz kierowcę pojazdu maki Volkswagen Passat, który ledwo trzymał się na nogach. Był to 45-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnienie tego przestępstwa kierującemu passatem grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Surowsza kara, bo do 5 lat pozbawienia wolności, grozi kierującemu pojazdem marki Audi zatrzymanemu do kontroli drogowej w Rucianem – Nidzie w środę po godz. 22.00. Był to 52-letni mężczyzna, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od końca 2020 roku przez okres 3 lat.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to rowerzysta, którego policjanci zatrzymali do kontroli w czwartek (9 czerwca br.) po godz. 16.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. 32-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, jadący rowerem, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia po godz. 18.00 w Rucianem – Nidzie policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford Galaxy. Kierował nim 47-letni mieszkaniec Pisza. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Oznacza to, że mężczyzna ten dopuścił się popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat i utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat.

Podobne konsekwencje poniesie 22-letni kierowca pojazdu marki Renault zatrzymany do kontroli drogowej w czwartek przed godz. 23.00 po obywatelskim zgłoszeniu. 22-letni mieszkaniec piskiej gminy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci apelują- piłeś – nie jedź. A jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Piszu i skorzystaj bezpłatnie z alkomatu czynnego przez całą dobę.