Długa lista zarzutów dla 38-latka z Pisza

Piscy kryminalni zakończyli toczące się od kilku miesięcy postępowanie, w którym podejrzanym był 38-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna od listopada ubiegłego roku dokonał 19 kradzieży w piskich marketach.

Kradł głównie wódkę. Łączna wartość skradzionego towaru wyceniona została na kwotę blisko 1000 zł. Z uwagi na to, że sprawca działał w krótkich odstępach czasu oraz przy wykorzystaniu tej samej sposobności, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. To dopiero początek długiej listy popełnionych przez niego czynów.

Mieszkaniec Pisza dopuścił się także dwóch kradzieży rozbójniczych. Chcąc ukraść produkty ze sklepu używał przemocy wobec pracownika ochrony, który chciał go zatrzymać. Kopał ochroniarza, szarpał go i przewrócił. Do tego, w trakcie jednego z tych zdarzeń, 38-latek znieważył interweniującego policjanta kierując pod jego adresem wulgarne i obraźliwe słowa. W kierunku pracownika ochrony wypowiadał też groźby karalne grożąc mu pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała.

Zatrzymany ma na swoim koncie także przestępstwa popełnione na szkodę osoby mu najbliższej. Groził pozbawieniem życia swojej 80-letniej babci. Złamał także sądowy zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów, co jest również przestępstwem. Zakaz orzeczony został w związku z popełnieniem przez 38-latka przestępstwa znęcania się nad babcią.

Ostatecznie zatrzymany mężczyzna usłyszał osiem zarzutów dotyczących: kradzieży, dwóch kradzieży rozbójniczych, znieważenia interweniującego policjanta, dwóch zarzutów gróźb karalnych oraz złamania sądowego zakazu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach tzw. recydywy grozi mu teraz surowa kara nawet 15 lat pozbawieni wolności.