Sprawca zabójstwa aresztowany

Policjanci śledczy ustalili, że sprawcą zabójstwa 43-letniego mężczyzny, do którego doszło 13 kwietnia w jednym z mieszkań na oś. Matejki w Piszu jest 58-letni mężczyzna.

Przypomnijmy, krótko po zdarzeniu piscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 43-letniego mieszkańca Pisza. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta podczas wspólnego spożywania alkoholu. 43-latek został znaleziony z raną kłutą klatki piersiowej. Sprawcą zabójstwa okazał się jeden z zatrzymanych. To 58-letni mieszkaniec Pisza.
Mężczyzna usłyszał zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Do zabójstwa doszło w środę 13 kwietnia br. przed południem. Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednym z mieszkań w Piszu. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Był to 43-letni mieszkaniec Pisza. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W ciągu zaledwie dwóch godzin od otrzymania informacji o zdarzeniu piscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 43-latka. Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu.
Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.