Handlował papierosami od “Łukaszenki”

Handlował na targowisku nie tylko ubraniami, ale też papierosami z Białorusi. Policjanci zabezpieczyli ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piszu ustalili, że mieszkaniec piskiej gminy prawdopodobnie handluje na targowisku w Białej Piskiej papierosami bez polskich znaków akcyzy. Pojechali, aby to sprawdzić. Jednym z handlujących na tym targowisku był 56-letni mieszkaniec gminy Pisz. Handlarz sprzedawał ubrania, ale nie tylko. Pod kocami na stołach miał schowane paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kryminalni zabezpieczyli na tym stoisku 108 paczek papierosów, ale to jeszcze nie było wszystko.
W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych, należących do 56-latka, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli jeszcze 710 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łącznie w ręce śledczych trafiło 818 paczek papierosów. Oznacza to, że policjanci odzyskali 16 360 sztuk papierosów. W ten sposób mieszkaniec piskiej gminy uszczuplił Skarb Państwa o kwotę blisko 20 000 złotych, których nie odprowadził w postaci cła i podatków. Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za tego typu czyn grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa, a także przepadek nielegalnego towaru.