87-letni kierowca spowodował kolizję – uparcie twierdził, że miał pierwszeństwo

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło na ul. Olsztyńskiej w Piszu. Samochód marki Fiat uderzył w pojazd ciężarowy marki Renault.

W środę (23 marca br.) przed godz. 12.00 policjanci piskiej drogówki zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Olsztyńskiej w Piszu. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy.
Na miejscu funkcjonariusze zauważyli stojący na drodze pojazd marki Fiat oraz stojący na poboczu samochód ciężarowy marki Renault. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd ciężarowy jechał od strony Rucianego – Nidy w kierunku Pisza. W pewnym momencie z parkingu na drogę krajową wyjechał fiat. Doszło do zderzenia aut, ponieważ kierowca osobówki włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ciężarówce. Kierujący renault to 25-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, a kierowca fiata to 87-letni mieszkaniec Pisza.
Kierujący fiatem nie poczuwał się do winy i nie rozumiał powagi popełnionego wykroczenia. Nie znał podstawowych przepisów ruchu drogowego. Uparcie twierdził, że to on miał pierwszeństwo wyjeżdżając z parkingu na drogę krajową.
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez rażące naruszenie przepisów policjanci zatrzymali 87-letniemu kierowcy fiata prawo jazdy. Sprawa trafi teraz do sądu.

Rano wypił dwa piwa, a potem wsiadł za kierownicę mając prawie 2,5 promila

W środę (23 marca br.) po godz. 10.00 na terenie gminy Ruciane – Nida policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że kierowca może być pod działaniem alkoholu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po otwarciu drzwi tego samochodu funkcjonariusze nie mieli już żadnych wątpliwości, bo od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierownicą opla siedział 55-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna powiedział policjantom, że rano wypił dwa piwa.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości poniesie konsekwencje. Grozi mu:
– kara pozbawienia wolności do lat 2,
– zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat,
– świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości do 5000 zł do 60 000 zł.