Szybko i bez uprawnień – weekend na drogach

W trakcie minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Kierujący tym autem jechał przez miejscowość Drygały z prędkością 101 km/h.

W sobotę (19 lutego br.) po godz. 14.00 w miejscowości Drygały, gm. Biała Piska, patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej samochód jadący ze znaczną prędkością. Był to pojazd marki Mercedes, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Pomiar prędkości wykazał 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu za popełnione wykroczenie. Oznacza to, że sprawa trafi do sądu.

Tego samego dnia przed godz. 9.00 w Drygałach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy marki Zetor. Za kierownicą siedział 53-letni mężczyzna. Jak się okazało posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązywał go od maja 2021 roku.

Sądowy zakaz złamał także kierujący pojazdem marki Audi, 27-letni mieszkaniec gminy Pisz. Został zatrzymany do kontroli drogowej w nocy z piątku na sobotę na terenie gminy Biała Piska. Ten kierowca ma orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący go od listopada 2021 roku przez okres trzech lat. Złamanie takiego sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Konsekwencje czekają także 51-letniego mieszkańca piskiej gminy, który jechał motocyklem marki Tayo. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w niedzielę (20 lutego br.) na trasie Kaliszki – Biała Piska. W tracie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że motocyklista nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem. Jest to wykroczenie zagrożone karą nagany albo karą grzywny do 1500 zł.