Coraz więcej kierowców jeździ pod wpływem narkotyków

W miniony weekendu na drogach powiatu piskiego doszło do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali aż trzech jadących pod działaniem narkotyków.

Podczas minionego weekendu w powiecie piskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali natomiast trzech kierowców pod działaniem narkotyków.
Pierwszego kierującego będącego pod działaniem środków odurzających policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w piątek (31 grudnia 2021 r.) po godz. 18.00 w miejscowości Wierzbiny, gm. Orzysz. Był to pojazd marki Audi, którym kierował 20-letni mieszkaniec Ełku. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierujący znajduje się pod działaniem środków odurzających. 20-latkowi pobrana została krew do dalszych badań.

W niedzielę (2 stycznia br.) po godz. 16.00 w Orzyszu policjanci zauważyli jadący samochód marki Volkswagen. Sposób jazdy kierującego sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Za kierownicą tego pojazdu siedział 23-letni mieszkaniec Ełku. Wynik badania jego stanu trzeźwości był negatywny. Badanie testerem narkotykowym wykazało jednak, że kierowca znajduje się pod działaniem marihuany.

Tego samego dnia kilka minut później w Rucianem – Nidzie patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Passat. Kierował nim 22-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Wiele wskazywało na to, że może znajdować się pod działaniem narkotyków. Badanie testerem wykazało, że 22-latek jest pod wpływem marihuany. Pobrana mu została krew do dalszych badań. Policjanci znaleźli przy nim cztery tabletki koloru białego, które zabezpieczyli. Niewielkie ilości marihuany funkcjonariusze ujawnili też w jego mieszkaniu. Jeżeli okaże się, że zabezpieczone substancje to narkotyki 22-latek usłyszy zarzut ich posiadania, za co grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 22.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Pisz- Ruciane- Nida jedzie samochód marki Mazda, którego kierowca jest prawdopodobnie nietrzeźwy, bo jechał całą szerokością drogi. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej w Rucianem- Nidzie. Za kierownicą siedział 70-letni mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wszystkim czterem kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Za jazdę pod wpływem narkotyków lub alkoholu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.