I edycja warsztatów z wykonywania naturalnych kompozycji bożonarodzeniowych

Grudzień to czas przygotowywania prezentów pod choinkę, a także dekorowania domostw na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

W tym roku Nadleśnictwo Pisz zorganizowało I edycję warsztatów z wykonywania naturalnych kompozycji bożonarodzeniowych. Udział w warsztatach wzięło prawie 100 osób. Byli to uczniowie szkół podstawowych, seniorzy, jak również panie pracujące w nadleśnictwie Pisz. Dla uczestników przygotowano gąbki florystyczne, świece, stroisz świerkowy oraz gałązki krzewów ozdobnych, które rosną w naszym otoczeniu. Przybyli goście zostali uprzednio przeszkoleni przez Pana Przemysława Szabłowskiego, edukatora Nadleśnictwa Pisz, jak prawidłowo i krok po kroku wykonać taką kompozycję. Grające w tle kolędy jeszcze bardziej podkreślały charakter zbliżających się Świąt.

Warsztaty były dobrą okazją do nauki rozpoznawania pędów drzew i krzewów naszych rodzimych gatunków, a także szansą na poznanie roślin, które na co dzień zdobią nasze rabaty w ogrodzie. Po wykonaniu stroików uczestnicy byli zdumieni efektami swoich prac, które w łatwy sposób będą mogli wykonywać w przyszłości w swoich domach, przy okazji dając ogromną satysfakcję.
Naturalne akcenty w postaci takich kompozycji pięknie zdobią nasze wnętrza, a do tego niesamowicie pachną i są nieporównywalnie bardziej przyjazne środowisku, niż te plastikowe, sztuczne.