Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Piszu.

Przechodząca przez ulicę kobieta potrącona została przez samochód marki VW Transporter. Kierujący samochodem najwyraźniej nie zauważył pieszej. 61-letnia mieszkanka Pisza z obrażeniami przewieziona została do szpitala.
W poniedziałek około godz. 18.00 na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Piszu doszło do potrącenia kobiety. 61-letnia mieszkanka Pisza przechodziła przez dwuetapowe przejście dla pieszych. W pewnym momencie została potrącona przez samochód marki VW Transporter, który jechał od ronda w kierunku mostu. Za kierownicą pojazdu siedział 63-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna był trzeźwy. Najwyraźniej nie zauważył pieszej, która ubrana była w ciemną kurtkę. Kobieta z obrażeniami zabrana została do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu volkswagenem prawo jazdy. Teraz będą ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają zarówno pieszym, jak i kierującym przepisy obowiązujące od 1 czerwca 2021 roku

KIERUJĄCY zbliżając się do przejścia dla pieszych musi:
– zachować szczególną ostrożność
– zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego
– ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na przejście
PIESZY, kiedy chce przejść przez jezdnię musi:
– zachować szczególną ostrożność wchodząc na przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko
– upewnić się, że może bezpiecznie przejść
– nie ograniczać sobie możliwości obserwacji – nie korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego wchodząc lub przechodząc przez przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko
– warto także pamiętać o odblaskach nawet poruszając się w terenie zabudowanym.