Policyjny dozór dla 39-latka za znęcanie i kratki dla poszukiwanego

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Orzysza. Nietrzeźwy mężczyzna bez powodu wszczął awanturę domową.Za kratki trafił też kolejny poszukiwany z Orzysza

Do policyjnego aresztu trafił nietrzeźwy 39-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna 28 października br. po godz. 13.00 wszczął bez powodu awanturę domową wyzywając konkubinę i demolując mieszkanie. Po wytrzeźwieniu 39-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką. Śledczy ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc wobec pokrzywdzonej od blisko 3 lat. W tym czasie, nadużywając alkoholu, wyzywał partnerkę, poniżał ją, krytykował i wyganiał z domu. Stosował też przemoc fizyczną popychając pokrzywdzoną, szarpiąc za ubranie, wykręcając ręce i kopiąc po nogach. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Powiedział, że głównym jego problemem jest nadużywanie alkoholu. Decyzją prokuratora 39-latek objęty został policyjnym dozorem. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany – zatrzymany

We wtorek 2 listopada br, tuż przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu, w centrum miasta zauważyli kilku mężczyzn siedzących na ławce. Jeden z nich był poszukiwany. 21-latek z Orzysza miał do odbycia karę ponad 1 roku pozbawienia wolności, za przestępstwa niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz przestępstwo kradzieży. 21-latek został zatrzymany przez patrol i trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony zostanie do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe 379 dni za kratkami.