Kolejni kierowcy jechało po narkotykach

Policjanci zatrzymali dwóch kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod działaniem środków odurzających.

Policjanci przeprowadzając kontrole drogowe sprawdzają nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu. Kontrolują także stan trzeźwości kierowców oraz coraz częściej przeprowadzają testy na zawartość środków odurzających, które niestety w wielu przypadkach okazują się pozytywne. Tylko w tym tygodniu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali już 4 kierowców prowadzących samochód pod działaniem narkotyków z czego dwóch z nich wyeliminowali z ruchu w czwartek.
Po północy na ul. Klementowskiego w Piszu patrol piskiej prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna był trzeźwy. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierowca jest pod działaniem środków odurzających.
W czwartek po godz. 17.00 policjanci piskiej drogówki w Orzyszu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec tego miasta. Ten kierowca także był trzeźwy. Wiele wskazywało jednak na to, że może być pod działaniem środków odurzających. Policjanci przeprowadzili test na zawartość narkotyków, który okazał się pozytywny. Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Pobrana im została krew do dalszych badań. Jeśli wyniki okażą się pozytywne wówczas kierujący usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy nawet na okres 15 lat.