Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez brak maseczki w sklepie

W miniony weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu piskiego trzech poszukiwanych mężczyzn.

W sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu sprawdzali, czy klienci miejscowych sklepów stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa. Jednym z mężczyzn, który zlekceważył obowiązujący przepis był 36-latek z Orzysza. W trakcie legitymowania mężczyzny funkcjonariusze ustalili w policyjnych bazach danych, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu. Ma do odbycia karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Dopuścił się bowiem popełnienia przestępstwa pobicia, kradzieży oraz posiadania narkotyków. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Kolejny poszukiwany został zatrzymany podczas interwencji domowej, która miała miejsce w piątek (1 października br.) przed północą na terenie gminy Pisz. Ze zgłoszenia mężczyzny wynikało, że matka zakłóca spokój i awanturuje się. Na miejscu policjanci zastali 50-letnią kobietę i jej 33-letniego konkubenta. Oboje spożywali alkohol, ale zachowywali się spokojnie. Okazało się, że partner kobiety jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grajewie. Mężczyzna miał zasądzoną karę 50 dni pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa niestosowania się do orzeczonych środków karnych. 33-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu.
Trzecim poszukiwanym zatrzymanym przez funkcjonariuszy podczas minionego weekendu był 54-letni mieszkaniec Piecek. Mężczyzna ten został wylegitymowany w piątek (1 października br.) przed godz. 18.00 w jednym z piskich sklepów, ponieważ nie zastosował się do obowiązku zasłania ust i nosa. Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany przez organy ścigania. Ma zasądzoną karę 10 dni pozbawienia wolności za popełnienie wykroczenia zakłócania spokoju pod wpływem alkoholu. Wszyscy trzej poszukiwani mężczyźni przewiezieni zostali do zakładu karnego, gdzie będą odbywali zasądzone przez sąd kary pozbawienia wolności.