Dwóch nastolatków strzelało z pistoletu pneumatycznego w okna mieszkań

Dwóch nastolatków strzelało z pistoletu pneumatycznego w okna mieszkań na piskim osiedlu. Zostali ujęci przez jednego z mieszkańców. Pokrzywdzonych prosimy o kontakt.

W czwartek po godz. 20.00 do oficera dyżurnego piskiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że na ul. Lipowej w Piszu zatrzymał dwóch nastolatków, którzy z broni pneumatycznej strzelali plastikowymi kulkami w okna bloku. W ten sposób uszkodzili szyby w mieszkaniu zgłaszającego. Wartość strat wycenił na kwotę 1000 zł. Zgłaszający mężczyzna poinformował, że kiedy doszło do uszkodzenia jego okien wyszedł przed blok, gdzie zauważył siedzącą na ławce grupkę młodzieży. Ujął jednego z chłopaków i w pobliskich krzakach znalazł pistolet pneumatyczny z dwoma pudełkami kulek. O wszystkim powiadomił policję.
Policjanci zabezpieczyli znalezioną broń i kulki oraz wykonali oględziny uszkodzonej szyby. Ustalili, że zatrzymany chłopiec to 16-letni mieszkaniec Pisza, który strzelał w okna razem z 12-letnim kolegą. To do młodszego z nich należała znaleziona broń.
Sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Należy pamiętać, że rodzice lub prawni opiekunowie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności materialnej za szkody wyrządzone przez swoje dzieci. W rozmowie z mieszkańcami bloku funkcjonariusze ustalili, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie może być znacznie więcej, ponieważ już od kilu dni ktoś strzelał kulkami w okna mieszkań uszkadzając je.

Osoby mieszkające na ul. Lipowej oraz ul. Kwiatowej w Piszu, którym w ten sposób uszkodzone zostały okna w ostatnim czasie, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z oficerem dyżurnym piskiej komendy (tel. 47 73 54 200).