66-latka z dozorem policyjnym za znęcanie

Policyjny dozór dla 66-letniej kobiety znęcającej się nad mężem i dorosłą córką

Funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie 66-letnią mieszkankę gminy Biała Piska podejrzaną o stosowanie przemocy domowej. Kobieta usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad mężem i dorosłą córka. Od ponad trzech miesięcy kobieta wyzywała domowników. Zdarzało się też, że ich szarpała, biła oraz utrudniała korzystanie z mieszkania. Sprawczyni przemocy objęta została policyjnym dozorem. Za znęcanie się nad rodziną kobiecie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska, gdzie agresywna kobieta nie chciała wpuścić domowników do wspólnie zajmowanego mieszkania. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą i jej 66-letnią matkę. Ustalili, że chwilę wcześniej między kobietami doszło do awantury, którą wszczęła starsza kobieta. W trakcie kłótni wyzywała dorosłą córkę, szarpała ją za ubranie i kilkukrotnie uderzyła klapkiem w twarz, a do tego wyganiała ją z domu. Matka pokrzywdzonej została zatrzymana w policyjnym areszcie jako sprawca przemocy domowej.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymana kobieta usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad córką i mężem. Policjanci ustalili bowiem, że przemoc w tej rodzinie trwa od ponad trzech miesięcy. W tym czasie 66-latka bez powodu wszczynała awantury domowe. Wyzywała męża i córkę, szarpała ich i utrudniała korzystanie ze wspólnego mieszkania. Do tego biła domowników rękoma i różnymi przedmiotami. Zarówno mąż, jak i jej córka posiadali widoczne obrażenia na ciele. Decyzją prokuratora 66-letnia kobieta objęta została policyjnym dozorem. Tym samym zobowiązana jest do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej raz w tygodniu. Za znęcanie się nad najbliższymi kobiecie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.