Koncerty, wystawy i wielkie grillowanie – Dni Pisza

Zapraszamy na obchody święta miasta. Tegoroczne Dni Pisza odbędą się w dniach 23-24 lipca. W trakcie dwudniowej imprezy zagrają m.in. Michał Szczygieł oraz zespół Reggaeside.

Michał Szczygieł to jedna z najciekawszych postaci młodego pokolenia na rodzimej scenie muzycznej. Dał się poznać szerszej publiczności w 2017 r., jako finalista 8 edycji The Voice of Poland. Rok później, szturmem wdarł się na polski rynek muzyczny debiutanckim singlem ‘Nic Tu Po Mnie’, za który zgarnął podwójną platynową płytę oraz nominację do Fryderyka. Utwór zawojował rozgłośnie radiowe w całym kraju, a klip do utworu doczekał się przeszło 20 mln odsłon na Youtube. Koncert Michała Szczygła na Placu Daszyńskiego rozpocznie się w piątek (23 lipca) o godz. 21:00.

W sobotę (24 lipca) o godz. 21.00 na scenie wystąpi zespół Reaggeside. Jak czytamy na stronie internetowej nie da się łatwo określić ich gatunku i przypiąć metki. A na pytanie o muzyczny styl odpowiadać można długo. Bo gdyby pokusić się o zaszufladkowanie to jedno jest pewne. Ta szuflada byłaby pełna kolorów, szaleństwa, porywających dźwięków i pozytywnej energii. A oni pewnie długo by w niej nie wytrzymali poszukując ciągłych inspiracji! W utworach Reaggeside czuć klimat reggae z elementami rocka, popu, funky i ska.
Poza tym będzie można pobawić się w rytm muzyki serwowanej przez DJ Cesare, DJ Bercika, DJ Dizzcats’a i DJ Oscara Rockenberga, wziąć udział w Wielkim Piskim Grillowaniu, obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego.

Podczas Dni Pisza 2021 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “Moje miasto” oraz wystaw. Pierwsza z nich – fotograficzna, organizowana przez Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczna w Piszu, a druga plenerowa pn. “Pomnik Wdzięczności”, którą będzie można obejrzeć przed wejściem do Muzeum Ziemi Piskiej. Zachęcamy też drużyny amatorskie, instytucje, sołectwa, firmy i turystów do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej (drużyny 5 osobowe) pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Pawła Papke. Turniej odbędzie się 23 lipca 2021 (piątek) o godzinie 18:00 na Plaży Miejskiej w Piszu. Ilość drużyn ograniczona!