Pijani na jednośladach

W gminie Biała Piska policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego rowerzysty, który przewrócił się na drogę. 63-letni mężczyzna z urazem głowy zabrany został do szpitala.

We wtorek po godz. 22.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście, który przewrócił się na drogę. Zdarzenie miało miejsce na trasie Dmusy- Drygały w gminie Biała Piska.
Na miejscu policjanci zastali 63-letniego mieszkańca gminy Biała Piska, który doznał urazu głowy. W pobliżu na drodze leżał jego rower. Funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od rowerzysty. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział policjantom, że jadąc drogą w pewnym momencie stracił równowagę i przewrócił się uderzając głową o asfalt. Kierujący jednośladem zabrany został do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Za kierowanie rowerem stanie nietrzeźwości 63-latkowi grozi kara aresztu lub grzywny nie niżej niż 50 złotych.
Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą 53-letniemu mieszkańcowi gminy Ruciane – Nida, który kierował skuterem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej we wtorek po godz. 14.00. Badanie stanu trzeźwości kierującego skuterem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Oznacza to, że popełnił przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.