Pożar motorówki na Śniardwach

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności pożaru łodzi motorowej na jeziorze Śniardwy. W momencie wypadku na łodzi było pięciu mężczyzn. Trzech z nich trafiło do pobliskich szpitali.

We wtorek około godz. 16.00 na jeziorze Śniardwy doszło do pożaru i wybuchu łodzi motorowej. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Wyspy Czarci Ostrów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w chwili wypadku na łodzi przebywało pięciu mężczyzn w wieku od 50 do 67 lat z Poznania i okolic oraz jeden z Mikołajek. Płynęli do miejscowości Okartowo. W pewnym momencie zabrakło im paliwa. Zadzwonili po pomoc do znajomego z Mikołajek, który dowiózł im benzynę. Dolewając paliwo do zbiornika na pokładzie motorówki wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło zapłonu i wybuchu łodzi.
W wypadku rannych zostało trzech mężczyzn w tym jeden w stanie ciężkim przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Ełku. Drugi hospitalizowany jest w Piszu. Po udzieleniu pomocy medycznej Pozostali poszkodowani wymagali udzielenia doraźnej pomocy medycznej.
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.