Akcja „Łącza nas drzewa” dotarły do Gminy Pisz

Od miłego akcentu – wręczenia świerków papieskich rozpoczęła się 27 maja Sesja Rady Miejskiej w Piszu. Tym sposobem Gmina Pisz przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”.

Jak sama nazwa wskazuje cel inicjatywy jest zacny. Chodzi przede wszystkim o integrację społeczeństwa wokół upowszechnienia pięknej idei – dbania o naturalną przyrodę i bioróżnorodność.
Przywracanie lesistości lasu to odpowiedź na wycinanie starych, wyniszczonych drzew. Starszy, wycięty drzewostan ustępuje miejsca nowemu. Co najważniejsze są to wyjątkowe sadzonki, gdyż nasiona z których wyrosły pobłogosławił cztery lata Ojciec Święty Franciszek. Uroczystość miała miejsce w Watykanie, podczas audiencji z udziałem przedstawicieli Lasów Państwowych
Nieco później świerki zostały podzielone pomiędzy poszczególne Nadleśnictwa. I tym oto sposobem z Nadleśnictwa Pisz dotarły do Urzędu Miejskiego w Piszu, a następnie do radnych. Zgodnie z założeniem świerki pospolite zostaną posadzone w różnych częściach naszej gminy.