Nakrętkowe szaleństwo trwa! Tym razem mieszkańcy gminy Pisz pomogli Łukaszowi

Akcja pomagania innym nie traci na popularności, lecz z każdym dniem nabiera jeszcze większego tempa. Dzięki ludziom dobrej woli, którym leży na sercu los drugiego człowieka i troska o ochronę środowiska, kolejne osoby mają szansę wygrać nierówną walkę z chorobą.

Jednym z tych, którzy nie poddają się i wierzą, że zdołają odmienić swoje życie jest Łukasz Wiśniewski z Wejsun. W realizację jego marzeń nie wątpią pracownicy Urzędu Miejskiego w Piszu, którzy we wtorek (18 maja), oprócz słów otuchy, przywieźli młodemu mężczyźnie worki z, zebranymi przez mieszkańców naszej gminy, nakrętkami. Był to wyraz wsparcia dla Łukasza ze strony Gminy Pisz i jej mieszkańców.
Liczba dostarczanych worków stale rośnie, co jest dobrym znakiem na przyszłość. Im ich więcej, tym lepiej, gdyż przychód z nakrętek zostanie przeznaczony na leczenie Łukasza. Choroba doprowadziła m.in. do amputacji ręki. Szansą na chociaż częściowy powrót do sprawności jest zakup bardzo drogiej protezy, która zastąpi rękę.
W związku z tym każdy, kto chce wesprzeć Łukasza oraz inne osoby potrzebujące (m.in. cierpiącego na obustronny niedosłuch 4-letniego Marcelka Arnistę, któremu Gmina Pisz także przekazuje nakrętki od kilku miesięcy), może wrzucić nakrętki do zakupionych przez Gminę Pisz serc. Znajdziemy je przy Urzędzie Miejskim oraz przy Szkole Podstawowej nr 4 w Piszu.
Drugim, również ważnym celem wspomnianej akcji jest recykling, ponieważ nakrętki zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny powstaje regranulat, umożliwiający produkcję m.in. pojemników na wodę i kosmetyków, elementów maszyn, czy też toreb na zakup. Warto jeszcze bardziej nakręcić się na pomaganie i ekologię!