Sprawca przemocy objęty policyjnym dozorem

Zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną usłyszał 39-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna od ponad dwóch lat stosował przemoc w rodzinie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak podczas ostatniej awantury złapał konkubinę za szyję i zaczął ją dusić. 39-latek objęty został policyjnym dozorem. Ma też orzeczony nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Biała Piska po tym, jak wszczął awanturę w domu będąc pod działaniem alkoholu. W trakcie kłótni z partnerką przewrócił ją na podłogę, złapał za szyję i zaczął dusić. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się przez konkubenta nad nią i jej dwiema małoletnimi córkami.

W toku czynności procesorowych, wykonanych przez funkcjonariuszy w tej sprawie, okazało się, że zatrzymany mężczyzna od ponad dwóch lat stosował przemoc w tej rodzinie. W tym czasie znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Będąc pod działaniem alkoholu, bez powodu, wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał konkubinę, wyganiał ją z domu, ale też popychał kobietę, szarpał ją za ubranie oraz za ręce. Podczas wszczynanych awantur wyzywał też małoletnie córki konkubiny. 39-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką oraz psychicznego znęcania się nad jej córkami.

Decyzją sądu sprawca przemocy objęty został policyjnym dozorem. Do tego ma orzeczony nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Ma też zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 20 metrów z zakazem wchodzenia do mieszkania, w którym przebywają. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.