W jednym dniu dwukrotnie zatrzymany za jazdę po pijanemu

W weekend piscy policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców. Jednego z nich nawet dwukrotnie tego samego dnia

Pomimo wielu policyjnych apeli do kierowców o to, by nie wsiadać za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko podczas minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, wyeliminowali z ruchu aż 6 nietrzeźwych kierujących. Stan trzeźwości każdego z nich wynosił powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie co oznacza, że dopuścili się oni popełnienia przestępstwa.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Pisz kierujący ciągnikiem rolniczym. Zatrzymany został do kontroli drogowej w piątek (23 kwietnia br.) po godz. 19.00. Badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Godzinę wcześniej, na terenie gminy Biała Piska, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ładowarką teleskopową. Kierował nią 42-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (24 kwietnia br.) po godz. 16.00 patrol piskiej drogówki w Białej Piskiej zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Kierował nim 26-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna jechał bez uprawnień. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dwie godziny później inny patrol drogówki zatrzymał ten sam samochód do kontroli drogowej na ulicach Pisza. Samochodem tym kierował ten sam 26-latek. Tym razem badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

To nie jedyni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez piskich policjantów podczas minionego weekendu. Był też 34-letni mieszkaniec Białej Piskiej kierujący pojazdem marki Audi, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz 38-letni mieszkaniec Pisza jadący samochodem marki Ford. Ten kierowca miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat i utratą prawa jazdy na okres do lat 15.