Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym na trasie Pisz- Biała Piska

W Babrostach gmina Pisz, kierujący pojazdem marki Alfa Romeo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Volvo. Pasażerkę z osobówki zabrano do szpitala.

W piątek po godz. 9.00 na drodze krajowej nr 58 w okolicach miejscowości Babrosty doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Alfa Romeo jechał od strony Białej Piskiej. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w lewy przedni bok pojazdu ciężarowego marki Volvo jadącego z przeciwka od strony Pisza. W wyniku uderzenia samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu. Alfą romeo kierował 64-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, a samochodem ciężarowym 48-letni mieszkaniec Grajewa. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Pasażerka z osobówki zabrana została do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

Kierowca pojazdu marki Alfa Romeo za spowodowanie kolizji ukarany został przez policjantów mandatem karnym. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Pisz- Jeże w niedzielę około południa 29-letni kierowca pojazdu marki Ford stracił prawo jazdy. Samochód ten jechał od strony miejscowości Jeże. Podczas wyprzedzania doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym przed nim samochodem marki Fiat. Kierowca Forda zmusił także policjanta jadącego z przeciwka oznakowanym radiowozem do zjechania na pobocze i zatrzymania się w celu uniknięcia zderzenia. W sprawie 29-letniego mieszkańca gminy Pisz, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie.