161 mieszkańców poniosło konsekwencje niestosowania się do obostrzeń sanitarnych

W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze na terenie powiatu piskiego skontrolowali ponad 100 siłowni oraz wylegitymowali 161 osób, które zlekceważyły nakaz zasłaniania ust i nosa. Posypały się mandaty, pouczenia i wnioski do sądu o ukaranie.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19, policjanci stanowczo egzekwują przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Podczas codziennej służby funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu piskiego stosują się do obowiązujących zasad i przepisów, które mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.
Tylko podczas ostatnich trzech dni policjanci na terenie powiatu piskiego ponad 100 razy sprawdzali siłownie i kluby fitness. Nie stwierdzili, aby jakikolwiek z tych lokali działał wbrew obowiązującym przepisom. Funkcjonariusze wylegitymowali też 161 osób, które nie zastosowały się do obowiązku zasłania ust i nosa. Policjanci wystawili 24 mandaty karne oraz 7 wniosków do sądu o ukaranie osób, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.
Policjanci w dalszym ciągu będą kontrolowali obiekty, których działalność jest ograniczona w związku z pandemią oraz będą zwracali baczną uwagę na mieszkańców niestosujących się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Osoby lekceważące te przepisy muszą się liczyć z konsekwencjami.