Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w pożarze byłej restauracji Złota Łania

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru pustostanu na ul. Piłsudskiego w Piszu – pustostan po restauracji Złota Łani i Garden Grill. W budynku znaleziono zwęglone ciało jednej osoby. Na chwilę obecną nie ustalono jej tożsamości. W pożarze poparzony został też 56-letni mężczyzna.

W czwartek przed godz. 22.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze pustostanu na ul. Piłsudskiego w Piszu. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci pracowały tam już zastępy straży pożarnej. W środku pustostanu znaleziono zwęglone ciało, które decyzją prokuratora zostało zabezpieczone. Na chwilą obecną nie ustalono tożsamości tej osoby.
Na pobliskiej ulicy siedział poparzony mężczyzna, któremu udało się uciec z palącego się budynku. 56-latek był pod znacznym działaniem alkoholu. Kontakt z nim był bardzo utrudniony. Z uwagi na obrażenia zabrany został do szpitala. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności pożaru. Ich zadaniem będzie także ustalenie tożsamości osoby, której ciało znaleziono w pustostanie.