Maskotki dla dzieci od Stowarzyszenia „Saper Orzysz”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali maskotki od Stowarzyszenia Weteranów i Sympatyków 15 Batalionu Saperów Saper Orzysz.

Zabawki na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa przekazał Prezes Stowarzyszenia, Benedykt Bartnikowski.
Pierwotnie był pomysł, aby policjanci przekazywali maskotki dzieciom będących ofiarami wypadków drogowych. Z uwagi jednak na to, że na terenie powiatu piskiego na szczęście dochodzi do nielicznych zdarzeń drogowych, w których poszkodowane są dzieci, pojawił się inny pomysł. Maskotki będą przekazywane przez dzielnicowych najmłodszym doświadczającym przemocy domowej lub będących świadkami agresji w środowisku rodzinnym.

Przemoc domowa jest często problemem czterech ścian. Zwykle trwa latami. Niestety coraz częściej zdarza się, że ofiarami są najmłodsi. W wielu przypadkach dzieci są świadkami nieustających awantur w rodzinie i aktów agresji. Warto zareagować w takich sytuacjach i zadzwonić na numer alarmowy 112. Można w ten sposób uniknąć wielu tragedii. W przypadku policyjnej interwencji, jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że w danej rodzinie dochodzi do przemocy obejmują ją procedurą „Niebieska Karta”. W dalszej kolejności dzielnicowy monitoruje sytuację w konkretnej rodzinie m.in. poprzez systematyczne wizyty. Takie odwiedziny policjanta „pierwszego kontaktu” będą doskonałą okazją, aby przekazać dzieciom z takich środowisk maskotki. Zabawka ma pocieszyć malucha oraz dać mu nadzieję na lepsze jutro.