Strażak jest wzorem do naśladowania, jednocześnie to człowiek godny zaufania. Z pasją wykonuje zawód wysokiego ryzyka, gdyż ratowanie ludzkiego życia jest jego powołaniem.
Na strażaków zawsze można liczyć. Bardzo ważną rzeczą jest, aby ta odpowiedzialna praca odbywała się w jak najlepszych warunkach. W związku z tym, Gmina Pisz przeznaczyła 60 tys. zł na realizację dofinansowanie zadania pn. „Termomodernizacja budynku strażnicy oraz budynku warsztatowo-garażowego na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu”.
Oficjalne podpisanie porozumienia odbyło się we wtorek (9 marca) w Urzędzie Miejskim w Piszu. Stosowne podpisy na dokumencie złożyli Andrzej Szymborski – Burmistrz Pisza oraz st. kpt. Andrzej Paprota – Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.
– Dotację przeznaczymy na wymianę źródła ogrzewania budynku strażnicy i pomieszczenia warsztatowo-garażowego. Tradycyjny kocioł zastąpi nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie gazowe. W ten sposób podniesie się komfort pełnienia służby przez strażaków, którzy musieli w okresie letnim przygotować drewno na opał, a zimą palić w nim w piecu. Wymiana paliwa stałego na gazowe pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie pomieszczeń i placu, na których do tej pory składowany był opał.
Dzięki pomocy ze strony Gminy Pisz strażacy skupią się jeszcze bardziej na tym, co dla nich jest najważniejsze, czyli ratownictwie – podkreśla st. kpt. Andrzej Paprota – Zastępca Komendanta KP PSP w Piszu.
Część sanitarna, które obejmuje wyżej wymienione prace, jest drugim etapem kompleksowej termomodernizacji budynków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.
– Realizację pierwszej części przedsięwzięcia zaczęliśmy w ubiegłym roku. Remont polegał na dociepleniu ścian zewnętrznych i połaci dachowych, wymianie części stolarki okiennej i drzwiowej oraz bram garażowych, wymianie pokrycia dachowego oraz przebudowie schodów wejściowych do budynku głównego komendy – wymienia st. kpt. Andrzej Paprota – Zastępca Komendanta KP PSP w Piszu.
Ta inwestycja pozwoliła na podniesienie estetyki oddanych do użytku w 1986 r budynków oraz zmniejszenie zapotrzebowanie na energię cieplną niezbędna do ogrzania pomieszczeń.