Weekend zakrapiany promilami – pijany 17-latek wpadł samochodem na latarnię

Miniony weekend na drogach powiatu piskiego policja miała pełne ręce roboty z nietrzeźwymi kierowcami. Rekordzista jadący oplem miał ponad 3 promile i złamał sądowy zakaz. W Drygałach w latarnię uderzył pijany 17-latek

Policjanci pracowali w nocy na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Drygały. Pojazd marki Mercedes uderzył tam w przydrożną latarnię. Samochodem tym kierował 17-letni mieszkaniec Ełku, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a 16-letnia pasażerka ponad 1,5 promila. Z uwagi na sprzeczne wersje wydarzeń oboje trafili do policyjnego aresztu. 17-latek usłyszał zarzut.
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że samochodem tym jechał 17-letni mieszkaniec Ełku i 16-latka z województwa podlaskiego. Funkcjonariusze czuli od nich alkohol. Sprawdzili zatem ich stan trzeźwości. Badanie chłopaka wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a dziewczyny ponad 1,5 promila. Oboje twierdzili, że to 16-latka kierowała mercedesem. Z relacji świadków wynikało jednak zupełnie inaczej. Widzieli, że to chłopak kierował samochodem, a po zdarzeniu zaczął uciekać. Został zatrzymany przez osoby postronne. W tej sytuacji oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
Chłopak usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W rozmowie z nastolatkiem funkcjonariusze ustalili, że mercedes należy do ojca dziewczyny, która wzięła kluczyki bez jego wiedzy i zgody. Jadąc w Drygałach wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem uderzając w przydrożną latarnię. Chłopak dodał, że całą winę próbowała wziąć na siebie dziewczyna, ponieważ on po skończeniu szkoły zamierza związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi co oznacza, że nie może być karany. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 17-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu piskiego, podczas minionego weekendu, zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Najbardziej nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna ten, w sobotnie południe, kierował pojazdem marki Opel Astra mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Orzeczony mu został w 2006 roku bezterminowo. Za popełnione przestępstwa 36-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek (19 lutego br.) po godz. 22.00 w Piszu patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W godzinach popołudniowych tego samego dnia policjanci z Rucianego- Nidy skontrolowali pojazd marki Honda. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Do tego kierował autem nie posiadając uprawnień.
Blisko 2 promile miał rowerzysta, który jechał ulicami Rucianego – Nidy. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (21 lutego br) po godz. 15.00 przez policyjny patrol. Jednośladem jechał 47-latek.
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.