Schował się pod kołdrą w bagażniku busa

Policja natknęła się na poszukiwany, który ukrywał się pod kołdrą w bagażniku samochodu. Mężczyzna dalszą podróż odbył radiowozem do zakładu karnego.

W czwartek policjanci piskiej prewencji w godzinach popołudniowych na trasie Pisz- Pogobie Średnie, zatrzymali do kontroli drogowej VW Transporter.
Pojazdem jechało trzech mężczyzn. Wracali z pracy w lesie. Funkcjonariusze poprosili kierowcę o otwarcie bagażnika samochodu. Mężczyzna powiedział, że jest to niemożliwe, bo uszkodzony jest zamek. Kiedy zasugerowali, że drzwi bagażnika można też otworzyć od środka, zamek od razu się naprawił. W środku leżała kołdra, a pod nią ukrywał się mężczyzna. Szybko okazało się, że miał ku temu powód. W bagażniku jechał 38-letni mieszkaniec gminy pisz, który od listopada 2020 roku ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany, bo miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali 38-latka i przewieźli do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego.