Narkotyki i alkohol – kolejni kierowcy stracą prawo jazdy

Patrol z Rucianego – Nidy zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że 22-letni kierowca jest pod działaniem amfetaminy.

W czwartek przed godz. 16.00 w Rucianem – Nidzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra. Samochód ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, gdyż jego tor jazdy sugerował, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. Oplem jechały trzy osoby. Kierowcą był 22-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Podczas kontroli mężczyzna był wyraźnie poddenerwowany. Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało, aby znajdował się pod działaniem alkoholu. Policjanci użyli jeszcze testera narkotykowego. Ten wykazał, że 22-latek jest pod wpływem amfetaminy. Pobrana została mu krew do dalszych badań.
Jeżeli badanie krwi wykaże obecność środków odurzających 22-latek usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 2.

W tym samym dniu po godz. 19.00 w Piszu patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 25-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Oznacza to, że kierujący dopuścił się popełnienia wykroczenia, za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niżej niż 50 złotych. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy i poniosą dalsze konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania