W dalszym ciągu policjanci poszukują Elżbiety Wiskiej

Kolejny dzień poszukiwań Elżbiety Wiskiej z Pisza tym razem z udziałem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Olsztyna

Od ponad dwóch tygodni policjanci szukają 44-letniej Elżbiety Wiskiej z Pisza. Chcąc ją odnaleźć funkcjonariusze wykonali już szereg czynności procesowych i pozaprocesowych. Tym razem w poszukiwaniach pomagali płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Olsztyna. W dalszym ciągu nie udało się odnaleźć kobiety. Jeśli ktokolwiek posiada informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionej proszony jest o kontakt z policją.
W miniony piątek w działaniach poszukiwawczych wzięli udział płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Olsztyna. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu m.in. łodzi i sonarów, sprawdzali rzekę Pisę. Pomimo ogromnego ich zaangażowania nie odnaleziono zaginionej, ani żadnych śladów mogących świadczyć o tym, że kobieta tam była.
Od momentu zgłoszenia jej zaginięcia policjanci wykonali szereg czynności procesowych i pozaprocesowych, aby ją odnaleźć. Funkcjonariusze m.in. sprawdzili wszystkie informacje, jakie uzyskali od rodziny i znajomych zaginionej. Przejrzeli wszelkie dostępne zapisy monitoringów oraz sprawdzili miejsca, gdzie była widziana lub mogła przebywać. Wsparcia w działaniach poszukiwawczych policjantom udzielili też strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, którzy sprawdzali zatokę i rzekę Pisę.

W dalszym ciągu policjanci poszukują Elżbiety Wiskiej.

Elżbieta Wiska ma 44 lata. Wyszła z domu 27 stycznia około godz. 8.00 nie mówiąc bliskim dokąd idzie, ani kiedy wróci. Od tego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną, ani znajomymi. Jej rysopis: wzrost około 165 cm, średnia budowa ciała, włosy krótkie blond, nos normalny, pełne uzębienie. Brak znaków szczególnych.
W momencie wyjścia z domu ubrana była w pikowaną zimową kurtkę koloru granatowego sięgającą do łydek. Kurta z kapturem obszytym futerkiem. Do tego biały szalik i fioletowe trzewiki. Na palcu prawej dłoni miała obrączkę ślubna, a na lewej obrączkę typu różaniec.
Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji na temat zaginionej i miejsca jej pobytu proszone są o kontakt pod numer telefonu alarmowego 112 lub bezpośrednio z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Piszu tel. 47 73 54 200 lub kontakt e-mail: komendant@pisz.ol.policja.gov.pl.
Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas składa słowa podziękowania pod adresem płetwonurków z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP z Olsztyna oraz dla przedstawicieli Banku Żywności w Piszu za zorganizowanie gorącego posiłku dla płetwonurków.