Nietrzeźwi za kierownicą

W weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu piskiego.

W trakcie minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazała się tym razem 41-letnia mieszkanka Orzysza, która kierując pojazdem marki Renault miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dwaj pozostali kierujący jechali po spożyciu alkoholu popełniając tym samym wykroczenie.

Pierwszego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w piątek (12 lutego br.) po godz. 17.00 w Orzyszu. Był to pojazd marki Renault Twingo, którym kierowała 41-letnia mieszkanka tego miasta. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Następnego kierowcę jadącego na tzw. „podwójnym gazie” policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 15.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. Kierował on samochodem marki Opel Zafira. To 33-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie.
Trzeciego kierowcę jadącego pod działaniem alkoholu patrol zatrzymał w niedzielę po godz. 18.00 w Orzyszu. Pojazdem marki Toyota kierował 35-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Mężczyzna miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają
Jeśli badanie stanu trzeźwości kierowcy wykaże powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie popełnia on przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli stężenie alkoholu kierującego jest na poziomie od 0,2 do 0,5 promila wówczas jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.