Do poszukiwań piszanki włączyła się specjalna grupa płetwonurków

Trwają poszukiwania zaginionej Piszanki, prowadzi je Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która przeczesuje koryto Pisy.

Od piątku rana Grupa Specjalna Płetwonurków RP włączyła się w poszukiwania zaginionej dwa tygodnie temu Elżbiety Wiskiej z Pisza. Grupa nurków prowadzi poszukiwania z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Na obecnym etapie badane jest koryto rzeki Pisy pod katem ujawnienia obiektów mogących przypominać ciało człowieka. Zebrane dane za pomocą urządzeń nawigacyjnych i hydrograficznych zostaną poddane dodatkowej analizie, a ewentualne cele weryfikacji.

Poszukiwania 44-letnia Elżbieta Wiskia z Pisza wyszła z domu 27 stycznia około godz. 8.00 nie mówiąc bliskim dokąd idzie, ani kiedy wróci. Od tego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną, ani znajomymi. Od momentu zgłoszenia jej zaginięcia policjanci wykonali szereg czynności procesowych i pozaprocesowych, aby ją odnaleźć. Funkcjonariusze m.in. sprawdzili wszystkie informacje, jakie uzyskali od rodziny i znajomych zaginionej. Przejrzeli wszelkie dostępne zapisy monitoringów oraz sprawdzili miejsca, gdzie była widziana lub mogła przebywać.

Rysopis zaginionej:
wzrost około 165 cm, średnia budowa ciała, włosy krótkie blond, nos normalny, pełne uzębienie. Brak znaków szczególnych. W momencie wyjścia z domu ubrana była w pikowaną zimową kurtkę koloru granatowego sięgającą do łydek. Kurta z kapturem obszytym futerkiem. Do tego biały szalik i fioletowe trzewiki. Na palcu prawej dłoni miała obrączkę ślubna, a na lewej obrączkę typu różaniec.
Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji na temat zaginionej i miejsca jej pobytu proszone są o kontakt pod numer telefonu alarmowego 112 lub bezpośrednio z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Piszu tel. 47 73 54 200 lub kontakt e-mail: komendant@pisz.ol.policja.gov.pl.
Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas składa słowa podziękowania pod adresem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, biorących udział w działaniach poszukiwawczych, za ich trud, profesjonalizm i zaangażowanie.