Uciekał przed policją na motorowerze

Policjanci z Rucianego – Nidy prowadzili pościg za motorowerzystą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca jednośladu był pod wpływem środków odurzających, a w kieszeni miał amfetaminę.

We wtorek około godz. 20.00 patrol z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zauważył jadącego drogą motorowerzystę. Mężczyzna poruszał się całą szerokością jezdni. Wiele wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu.
Policjanci, jadąc radiowozem oznakowanym, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając mu tym samym polecenie do zatrzymania się. Motorowerzysta zlekceważył je i wyraźnie przyspieszył. W pewnym momencie skręcił w leśną drogę. Tam wjechał w koleinę i stracił panowanie nad pojazdem. Porzucił motorower i zaczął uciekać w kierunku lasu. Funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną i szybko zatrzymali.

Uciekinier to 23-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Badanie stanu trzeźwości nie potwierdziło, aby mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Tester wykazał, że motorowerzysta jest pod działaniem narkotyków. W jego kieszeni funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. To prawdopodobnie amfetamina, która została zabezpieczona przez policjantów. Policjanci sprawdzili dane 23-latka i ustalili, że motorowerzysta ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od września 2019 na roku na okres 3 lat.
Lista zarzutów mieszkańca Rucianego – Nidy będzie długa. Jeśli potwierdzi się, że kierował motorowerem pod wpływem środków odurzających wówczas usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem narkotyków. Jeżeli zabezpieczona substancja okaże się amfetaminą dojdzie do tego zarzut posiadania środków odurzających. Do tego jeszcze zarzut złamania sądowego zakazu oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. 23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.