Zderzenie z szynobusem na przejeździe kolejowym

Na przejeździe kolejowym suzuki uderzyło w szynobus.

W czwartek przed godz. 14.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Snopki. Samochód osobowy uderzył tam w szynobus relacji Pisz-Olsztyn. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-letni mieszkaniec gminy pisz, kierujący pojazdem marki Suzuki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu szynobusowi i w niego uderzył. Mężczyzna jechał z 7-letnim synem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Kierujący samochodem i maszynista pociągu byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 42-latek ukarany został mandatem karnym.
Pomimo wielu apeli oraz informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się przez przejazdy kolejowe i nie stosuje się do umieszczonych tam znaków drogowych.
Policjanci przypominają, że każdy przejazd kolejowy strzeżony, czy nie jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim swoje życie i zdrowie. Stąd policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych oraz poziomych.