Już w niedzielę, gmina Pisz w programie „Zakochaj się w Polsce”

Cudze chwalimy, swego nie znamy. W niedzielę (17 stycznia) być może wielu z nas na nowo odkryje w sobie miłość do…Pisza.

Do otaczającej nasze miasto naturalnej przyrody, malowniczych krajobrazów oraz klimatycznych miejsc – o bogatej, jednocześnie nieznanej, historii. Wszystko za sprawą emitowanego o godz. 8.30 w TVP 1 cyklicznego programu „Zakochaj się w Polsce”. Ujęcia do tego programu były kręcone w połowie lipca 2020 r. Tomasz Bednarek – gospodarz cyklu – popularny aktor serialowy opowiadał m.in. o najważniejszych zabytkach Pisza, tajemnicach i skarbach Puszczy Piskiej, Kanale Jeglińskim, Śluzie Karwik, Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz poniemieckich bunkrach z czasów II wojny światowej. Prowadzącego swoją fachową wiedzą wsparli m.in. Sławomir Wolski, prezes Stowarzyszenia „Piska Pozycja Ryglowa”, Elżbieta Maszkiewicz z Nadleśnictwa Pisz oraz Bogdan Mielczarczyk, prezes Koła PZW „Śniardwy” w Piszu.

W niedzielę (17 stycznia) o godz. 8.30 ekipa „Zakochaj się w Polsce” zabierze nas w kolejną podróż po najpiękniejszych zakątkach Polski. Tym razem wybierzemy się do…Pisza
Fot. Urząd Miejski w Piszu/Fot.zakochajsiewpolsce