Usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną i jej córką

Kłótnia małżonków o sprawy finansowe zakończyła się aktem oskarżenia o znęcanie się męża nad żoną i pasierbicą

Niezbyt ciekawie rozpoczął się nowy rok dla 55-letniego mieszkańca Pisza. Mężczyzna, będąc po działaniem alkoholu wszczął awanturę domową. Poszło o sprawy finansowe. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję zdecydowali o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny w policyjnym areszcie. W rozmowie z jego żoną ustalili, że podobne sytuacje mają miejsce od 2015 roku.
Małżonka zatrzymanego 55-latka złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad jej osobą. Śledczy zbierając materiał dowodowy w tej sprawie ustalili, że mieszkaniec Pisza od około sześciu lat wszczynał bez powodu awantury domowe będąc pod działaniem alkoholu. Wyzywał małżonkę, groził jej pozbawieniem życia i wyganiał z domu. Do tego popychał, szarpał za ubranie, uderzał rękoma po ciele oraz dusił ją za szyję. Zdarzało się też, że niszczył sprzęty domowe. Kryminalni ustalili też, że zatrzymany od trzech lat stosował też przemoc fizyczna i psychiczną wobec swojej pasierbicy, która obecnie jest już pełnoletnia.
Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną i jej córką. Decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem. Oznacza to, że dwa razy w tygodniu musi stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Do tego ma orzeczony nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
Znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.