Pijani za kierownicą – powitali nowy rok

W sylwestrową noc nietrzeźwy wsiadł za kierownicę. Krótko potem zjechał do przydrożnego rowu i uderzy w drzewo.

W Nowy Rok tuż po północy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Wiartel – Jabłoń. Kierujący pojazdem marki Volvo zjechał do rowu i uderzył w drzewo. 28-letni kierowca nie doznał obrażeń, ale był nietrzeźwy. Stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Uprawnienia do kierowania straciło także trzech innych kierowców jadących pod działaniem alkoholu oraz dwóch, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.
1 stycznia po godz. 3.00 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na trasie Jabłoń- Wiartel. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli w rowie pojazd marki Volvo. W rozmowie ze świadkami zdarzenia policjanci ustalili, że samochód jechał od strony Wiartla. W pewnym momencie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył najpierw w jedno drzewo, a potem jeszcze w drugie. Pojazdem kierował młody mężczyzna. Kierującemu nic się nie stało, ale wyraźnie czuć było od niego alkohol.
Kierowca odmówił policjantom podania swoich danych osobowych. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dowód osobisty. Na tej podstawie ustalili, że jest to 28-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna nie chciał także poddać się badaniu stanu trzeźwości. W tej sytuacji pobrana została mu krew do dalszych badań. Z uwagi na to, że kierowca volvo utrudniał funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych oraz zmieniał swoje wersje wydarzeń policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 28-latka w policyjnym areszcie.
Jeśli badanie krwi wykaże, że kierowca volvo znajdował się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pod działaniem alkoholu pojazdy prowadziło także trzech innych mężczyzn, których policjanci wyeliminowali z ruchu 2 stycznia br. Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej przed godz. 16.00 w Piszu. 38-letni mieszkaniec Ełku, kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo, miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Po godz. 21.00 w Białej Piskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Twingo. 63-letni mieszkaniec tego miasta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podobnie było w przypadku kierowcy mercedesa zatrzymanego w okolicach miejscowości Karwica. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy trzej stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Uprawnienia do kierowania straciło także dwoje kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Oboje zatrzymani zostali do kontroli drogowej w niedzielę (3 stycznia br.). Tego dnia po godz. 9.00 policjanci piskiej drogówki w miejscowości Jeglin, zatrzymali pojazd marki Volkswagen. 42-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego jechał z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Natomiast 40-letnia mieszkanka Austrii, kierująca pojazdem marki BMW, jechała przez miejscowość Maldanin mając na liczniku 104 km/h, czyli przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Oboje stracili prawo jazdy, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich kontro trafiło 10 punktów karnych.