Dozór dla 39-latka znęcającego się nad żoną i synem

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Pisza, który wszczął awanturę domową będąc pod działaniem alkoholu. W obawie o własne życie i zdrowie żona z 13-letnim synem uciekli do sąsiadów.

W środę (9 grudnia br.) policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie Pisza, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę domową. Jego żona z 13-letnim synem uciekli do sąsiadów obawiając się o własne życie i zdrowie. 39-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Śledczy ustalili, że taka sytuacja w tej rodzinie trwa od początku października tego roku. 39-latek nadużywając alkoholu bez powodu wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał domowników, wyganiał ich z domu i poniżał. Były też sytuacje, że niszczył przedmioty oraz grozi żonie i synowi pobiciem.
Zatrzymany usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i 13-letnim synem. Decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem. Oznacza to, że dwa razy w tygodniu zobowiązany jest do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Poza tym ma orzeczony zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za znęcanie się nad rodziną 39-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.