Dwa dni, dwa razy pijany za kierownicą, dwa razy zatrzymany przez policję

Już po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Pisza, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za pierwszym razem kierując fordem miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejnym razem mając blisko 1,5 promila nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed radiowozem uderzył w zaparkowanego fiata.
We wtorek po godz. 9.00 na jednej z ulic Pisza, policjanci zauważyli pojazd marki Ford Mondeo. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że może być pod działaniem alkoholu.
Jadąc radiowozem oznakowanym za tym samochodem funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając tym samym kierującemu polecenie do zatrzymania się. Tymczasem kierowca forda przyspieszył i skręcił w boczne wąskie uliczki. Ostatecznie uderzył w zaparkowany pojazd marki Fiat Panda.

Kierowca forda szybko wysiadł z auta i próbował jeszcze uciec, ale mu się to nie udało. Został zatrzymany przez policjantów, którzy wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mieszkańca Pisza wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z mężczyzną jechała znajoma, która była właścicielką samochodu. Kobieta ukarana została przez policjantów mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę będącą w stanie po użyciu alkoholu.

Kierowca forda był już znany policjantom. Zaledwie dwa dni wcześniej został zatrzymany do kontroli drogowej kierując pojazdem marki Ford Mondeo. Tamtego dnia badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie.
W wtorek policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców na ulicach Pisza. Jednym z nich był 23-letni mieszkaniec Białej Piskiej kierujący pojazdem marki Peugeot. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej przed południem na ul. Dworcowej. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
Po godz. 16.00 na trasie Liski – Kumielsk patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault Scenic. 41-letni mieszkaniec Pisza, kierujący tym autem,v miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem.
42-latek, który kierował fordem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymał się do kontroli drogowej za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.