Groźna kolizja na trasie Pisz- Orzysz

Kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadący z naprzeciwka samochód marki Dacia Duster. W wyniku uderzenia dacia dachowała.

We wtorek po godz. 13.00 na drodze krajowej nr 63, na trasie między Piszem a Orzyszem, doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że dachował tam pojazd marki Dacia. Na miejscu policjanci piskiej drogówki ustalili, że do zdarzenia doszło na wysokości zjazdu do miejscowości Kwik. To właśnie tam na łuku drogi kierujący pojazdem marki BMW, jadąc od strony Orzysza, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Dacia Duster, którym podróżowały dwie osoby. W wyniku uderzenia dacia dachowała. Na szczęście w zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.
Sprawcą kolizji był się 38-letni mieszkaniec Ostrowii Mazowieckiej jadący BMW. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze doprowadzając do zderzenia z dacią. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

To nie jedyne zdarzenie drogowe w naszym powiecie tego dnia. Po godzinie 10.00 w Piszu na rondzie przy ul. Czerniewskiego kierujący pojazdem marki Land Rover potrącił rowerzystkę. 60-letni mieszkaniec Pisza, kierujący osobówką, nie zachował należytej ostrożności zjeżdżając z ronda i uderzył w przejeżdżającą po przejściu dla pieszych rowerzystkę. Jednośladem jechała 81-letnia mieszkanka Pisza. Kobieta nie doznała obrażeń.
Kierowca ukarany został mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rowerzystka została pouczona przez policjantów za to, że przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych, co stanowi wykroczenie.

Również we wtorek po godzinie 12.00 na rondzie przy ul. Warszawskiej doszło do zderzenia pojazdu marki Opel i BMW. Jak ustalili policjanci kierowca BMW zatrzymał się przed przejściem dla pieszych przepuszczając idące osoby. Za nim jechał samochód marki Opel. 28-letni mieszkaniec Pisza, kierujący oplem, nie zachował bezpiecznej odległości od BMW i najechał na jego tył. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu.