Sąd w Piszu zdejmuje z wokandy wszystkie sprawy – kolejny przypadek koronawirusa

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformował o kolejnym, potwierdzonym wczoraj przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników Sądu Rejonowego w Piszu.

COVID 19 stwierdzono u pracownika administracyjny I Wydziału Cywilnego. W zaistniałej sytuacji Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piszu nakazała poddanie się obowiązkowej kwarantannie kolejnym 11 osobom, głównie pracownikom i sędziom I Wydziału Cywilnego, z którymi osoba zakażona miała kontakt.
To drugi przypadek potwierdzenia koronawirusa w ostatnich dniach wśród pracowników piskiego sądu. W zaistniałej sytuacji prezes Sądu Rejonowego w Piszu zadecydował o zdjęciu z wokandy wszystkich spraw z udziałem stron wyznaczonych w terminie do 2 października 2020 r. włącznie.

– W przypadku wpływu sprawy pilnej (np. wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania) zostanie ona rozpoznana przez sędziego, który nie będzie przebywał na kwarantannie — poinformował sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Biuro Podawcze sądu nie będzie przyjmowało korespondencji bezpośrednio od interesantów. Korespondencję należy teraz przesyłać za pośrednictwem poczty lub składać do urny umieszczonej w przedsionku wejścia do budynku sądu. Wstrzymane zostało funkcjonowanie Biura Obsługi Interesantów, Czytelni Akt oraz Biura Podawczego w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. Biuro Obsługi Interesantów będzie funkcjonować wyłącznie w formie kontaktu telefonicznego i elektronicznego.